Díszöv / Deréköv / Zsinóröv
Az általunk zsinórból készített öv típusokat három csoportra lehet osztani. Az első és legnagyobb csoport azok az úgynevezett huszár övek. Az 1848-49-es Szabadságharc hagyományőrző csapatai részére készítjük a buzogányos vagy harangos-bojtos díszövet. Az alábbi képeken egy-egy közeli részlet látható a két típusról.
Mint minden termékünknek általában, létezik a hagyományos kiviteltől eltérő egyszerűsített verziója, ahol a kikötött díszek helyett vagy géppel fonatolt díszítményeket, vagy tekert megoldásokat használunk, illetve a gyűrűk helyett koszorúkat. Az alábbi két képen ezekről látható részlet.
A huszárcsapatok többségénél a 3 soros öv volt rendszeresítve, de például a nemzetőr öv 4 soros, de előfordulnak 6 soros övek is. Ez korabeli festményeken vagy tárgyi emlékekből visszakövethető, hogy melyik huszárcsapatnak milyen deréköve lehetett.
Az öveket derékméret alapján készítjük +/- 1 cm pontosan és hagyunk + / – 5 cm gombolási lehetőséget.
Külföldi és polgári kivitelek is elvállalunk hasonló vagy módosított kivitelben.
Tábori vállöv / Szolgálati öv
Az 1848-as rendszeresített szolgálati övet az alábbi kivitelben szoktuk elkészíteni műszaki leírás alapján. Lehetőség van csattal, vagy a nélkül kérni. Igény esetén egyedi címeres névjellel is le tudjuk készíteni.
Középkori és Korai Újkori övek
Ezeket az öv típusokat festmények alapján készítettük. Gyakorlati tapasztalatunk szerint ezek az övek 2 vagy 3 sorosak lehettek és legalább kétszer, de esetenként háromszor is magára tekerhette viselője. Akadt olyan is, ami már hasonlított a későbbi huszár övekre. Ebben az időszakban még nem volt jellemző az ostor rész, de akadt olyan is, amin volt. Nem maradtak fenn tudomásunk szerint írásos emlékek az övek pontos készítési módjáról.